Spolu jsme silnější

Réžia
Rok výroby 
2018
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
63min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Futbalový klub netvoria len hráči a ich tréner, ale aj množstvo ďalších ľudí v zázemí tímu a najmä fanúšikovia, bez ktorých by sa klub nezaobišiel. Pražská Slavia, ako jeden z najvýznamnejších českých klubov, má širokú fanúšikovskú základňu zloženú z rôznych vrstiev spoločnosti – od študentov po umelcov, od detí až po dôchodcov. Všetci títo ľudia sledujú úspechy svojho klubu, v ideálnom prípade korunované ziskom titulu, ale zároveň prežívajú aj rôzne neúspechy a pády, ktorých mala Slavia vo svojich dejinách niekoľko. Neboli to len športové neúspechy, dvakrát v dejinách hrozil aj zánik klubu, ale vždy sa práve skalní fanúšikovia a priatelia Slavie spojili a nedovolili skazu svojich milovaných farieb – červenej a bielej.

Dokumentárny film Spolu jsme silnejší je mnohovrstevnatou mozaikou portrétov priaznivcov Slavie a ich špecifického vzťahu k svojmu obľúbenému klubu. Svoje svedectvo podávajú aj bývalí a súčasní hráči Slavie a ľudia z vedenia a realizačného tímu. Názov Spolu sme silnejší tak nevychádza len z klubového hesla, ale reálne tvaruje osud Slavie a jej priaznivcov.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít