Manželstvo

Réžia
Rok výroby 
2021
Krajina pôvodu
  • Česko
  • Spojené štáty
Minutáž
74min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Vzťah Češky Zdenky a Pakistanca Tabiša sa zrodil online pri hraní počítačovej hry Farmville. Tí dvaja spolu najprv hospodárili na virtuálnej farme, lenže vzájomné zalievanie cibule a rajčín postupne prerástlo do romance a nakoniec i svadby. Vyše päť rokov od svadby boli však Zdenka a Tabiš nútení prežívať svoje manželstvo takmer výhradne prostredníctvom internetu, lebo Tabišove žiadosti o vízum do Českej republiky opakovane narážali na nedôveru českých úradov. Po rokoch online vzťahu a preukazovania „skutočnej lásky“ došlo však v ich prípade k nečakanému obratu a Tabišov i Zdenkin sen o spoločnej domácnosti v českom meste Aš získal konečne nádej stať sa realitou. Film českej režisérky Kateřiny Hager a pakistanského dokumentaristu Asada Faruqiho zachytáva neobyčajný príbeh jedného manželstva, ktoré čelí množstvu prekážok a predsudkov; svojrázni protagonisti však riešia životné peripetie i administratívne nástrahy s odzbrojujúcim odhodlaním a humorom.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít