Manželské etudy po dvadsiatich rokoch: Zuzana a Stanislav

Réžia
Rok výroby 
2006
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
57min 
Zvukové stopy 
Titulky 

“Ty, ja, sme my...,” spievala ich obľúbená kapela Olympic, ale práve ono “my” nedokázali Zuzka so Standom nikdy naplniť. Brali sa z nutnosti, ju ešte čakala maturita na gymnáziu, on bol len o rok starší elektromechanik. Vďaka obtiažnym bytovým podmienkam začali spoločne žiť až skoro tri roky po svatbe a i keď v tej dobe mali už dve deti, nezrelosť, s ktorou uzavreli manželstvo i absolútna rozdielnosť pováh si skoro vybrali svoju daň. Zatiaľčo aktívny Stanislav sa pohyboval v živote stále vpred, v ústrety novým záujmom, novej práci i novému vzťahu, neambiciózna Zuzana, ktorá vítala materstvo ako východisko zo životnej bezradnosti, zostala nakoniec sama, len s televíznymi seriálmi a nezahojiteľným pocitom krivdy, o to väčším, že sa obe dospievajúce deti odsťahovali za otcom do Prahy.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít