Václav Bělohradský: Nikdo neposlouchá

Réžia
Rok výroby 
2005
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
57min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Pokus o portrét myslenia jedného z najvýznamnejších českých mysliteľov našej doby, filozofa, sociológa a esejistu Václava Bělohradského, ako príležitosť k zamysleniu nad súčasnou situáciou človeka v politických, mediálnych, univerzálnych, spoločenských a osobných súvislostiach. Bělohradský s nakrúcaním súhlasil po viac než ročnom vyjednávaní a film je vlastne záznamom stretávania filozofa a režiséra na rôznych miestach strednej Európy. Východiskovým bodom je úvaha nad povahou súčasnej slobody, keď je možné nahlas vysloviť čokoľvek, avšak bez akéhokoľvek dopadu. "V totalite je treba zachádzať so slovom opatrne, pretože vždy niekto počúva, v našej demokracii naopak nepočúva nikto nikoho", hovorí v jednom rozhovore Bělohradský. Filozof sa veľmi otvorene zamýšľa nad svojou slobodou v akademickom svete, nad zmyslom svojej činnosti v ére elektronických médií, nad svojou úlohou v českej spoločnosti po roku 1989, nad mýtmi, ktorým na čas podľahol, i nad mýtmi, ktoré Česi nedokážu opustiť, prečo český verejný, politický i umelecký život často pripomína skôr gýč než podstatný príbeh.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít