Nonstop

Réžia
Rok výroby 
1998
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
94min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Diaľnica z Brna do Prahy. Náhodne vybraní ľudia uvažujú o nekonečne a o počiatku sveta. Režisér núti vodičov, pumpárov, zamestnancov motorestu i obyvateľov okolitých dedín k úvahám o čase, smrti, vesmíre a večnom návrate.

Obyčajní ľudia v ich všedných situáciách sú neustále konfrontovaní s nadčasovými úvahami a provokovaní k filozofickému premýšľaniu. Súčasne veci zhmotňujú a symbolicky vyjadrujú skúmané idey. Samotná diaľnica sa potom v snímke, ktorá osciluje medzi sociologickou sondou a dokumentárnou esejou, stáva metaforou nekonečného plynutia.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít