Drnovické catenaccio

Réžia
Rok výroby 
2010
Krajina pôvodu
  • Česko 
Minutáž
57min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Uprostred dvojtisícovej dedinky Drnovice, neďaleko juhomoravského Vyškova, stojí futbalový štadión pre desaťtisíc divákov. Je to pyramída zaniknutej futbalovej civilizácie, ktorej kedysi vládli slávne mená Karla Brücknera či Radka Druláka. Vzostup a pád drnovického futbalového klubu je typický pre český futbal, politiku a podnikanie 90. rokov – sú za ním nielen krásne góly, ale aj tajomní sponzori, korupcia či doping. Poďme sa spoločne vydať do dôb, kedy vykurovacie oleje od benzínu ešte nerozoznali ani najvyšší ministerskí úradníci, a kedy českí futbalisti hrali o európsky titul.

Detail filmu

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít