Na veliké řece

Pokračovanie pravekého dobrodružstva Osada Havranů, inšpirovaného populárnymi knižkami spisovateľa Eduarda Štorcha. Podobne ako i v nasledujúcej časti série, vo filme Volání rodu, protagonistami rozprávania sú zvedavý chlapec Havranie pierko a jeho odvážny priateľ a ochranca – lovec Sokol. Tentokrát sa dvojica z rodu Havranov musí spoločne stretnúť s tajomným útočníkom, ktorý sužuje susednú osadu Rybárov. Zisťujú však, že žiadna nadprirodzená sila za útokmi nestojí. Sokol naviac objavuje moc pochopenia a súcitu: má sa totiž oženiť s Vevericou ale tá o neho nestojí a on jej dá slobodu ísť za hlasom vlastného srdca. U susedov lovec poznáva krásne dievča Šťastnú chvíľu, ktorá sa stáva hrdinkou záverečnej časti trilógie.

Režisér Jan Schmidt uviedol v roku 1978 do kín pokračovanie pravekého dobrodružstva Osada Havranů (1977), inšpirovaného populárnymi knižkami spisovateľa Eduarda Štorcha. Podobne ako i v nasledujúcej časti série, vo filme Volání rodu (1979), protagonistami rozprávania sú zvedavý chlapec Havranie pierko (Ludvík Hradílek) a jeho odvážny priateľ a ochranca – lovec Sokol (Jiří Bartoška). Tentokrát sa dvojica z rodu Havranov musí spoločne stretnúť s tajomným útočníkom, ktorý sužuje susednú osadu Rybárov. Zisťujú však, že žiadna nadprirodzená sila za útokmi nestojí. Sokol naviac objavuje moc pochopenia a súcitu: má sa totiž oženiť s Vevericou (Marie Sýkorová), ale tá o neho nestojí a on jej dá slobodu ísť za hlasom vlastného srdca. U susedov lovec poznáva krásne dievča Šťastnú chvíľu (Gabriela Osvaldová), ktorá sa stáva hrdinkou záverečnej časti trilógie.

Filmový přehled - Na veliké řece

Réžia
Rok výroby
1977
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
66min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít