Shaba

V záchranných staniciach pre opustené slony pracujú predovšetkým muži, ale v kenskom Reteti je to inak. Je to prvá komunita v celej Afrike, kde spoločne s mužmi pracujú aj ženy - chovateľky.

V záchranných staniciach pre opustené slony pracujú predovšetkým muži, ale v kenskom Reteti je to inak. Je to prvá komunita v celej Afrike, kde spoločne s mužmi pracujú aj chovateľky. Starajú sa o slonie mláďatá a upevňujú svoju pozíciu v spoločnosti.

Dokument je o malej slonici menom Shaba, ktorá sa dostala do záchrannej stanice v Reteti, kde netradične s mužmi pracujú aj mladé ženy z kmeňa Samburu a spoločne sa snažia vrátiť choré a opustené sloníčatá do prírodnej rezervácie. Avšak Shaba bola prvým slonom, ktorý tu bol vychovaný len ženami, čím otvorila dvere nielen pre ďalšiu generáciu mladých afrických žien, ktoré sa snažia dosiahnuť svoje sny, ale aj pre rovnoprávnosť celej spoločnosti.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Réžia
Rok výroby
2021
Krajina pôvodu
  • Spojené štáty
Minutáž
11min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít