DAFilms Naživo: Helena Třeštíková

Réžia

14.12.2021, 20:00

Anny a René - Vězeň svobody. Dva filmy uviedla režisérka Helena Třeštíková na plátna kín v roku 2021. O jej najnovšej snímke, svetovej premiére na festivale IDFA v Amsterdame a jej aktuálnych projektoch s ňou bude diskutovať moderátor Petr Vizina.

S postavou Reného sa mohli diváci zoznámiť už v roku 2008, kedy Helena Třeštíková uviedla do kín časozberný dokument René. Zaznamenal mimoriadny úspech nielen u českých divákov, ako najlepší dokumentárny film bol ocenený Európskou filmovou cenou. Po viac ako 30 rokoch, keď začala Reného sledovať, teraz režisérka dokončila pokračovanie jeho príbehu s podtitulom Vězeň svobody. Svetovú premiéru dokument oslávil na konci novembra na prestížnom festivale IDFA v Amsterdame.

Tešiť sa môžete na exkluzívne ukážky z najnovšieho filmu, ktorý vstúpi do českých kín na jar budúceho roku. Už teraz si môžete prehrať jej predchádzajúci film Anny, ktorý sme v tomto roku uviedli v online premiére alebo Reného, ​​v čase prvého filmu ešte prevažne väzňa bez slobody.

Archív živého vysielania

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít