Scéna z filmu Cesta za živou vodou
Scéna z filmu Cesta za živou vodou
Scéna z filmu Cesta za živou vodou
Scéna z filmu Cesta za živou vodou
Scéna z filmu Cesta za živou vodou

Cesta za živou vodou

12 + // Nórska fantasy rozprávka, ktorá voľne nadväzuje na predchádzajúci film Cesta za kráľom trollov o dobrosrdečnom Espenovi, jeho dvoch bratoch a krásnej a odvážnej princeznej Kristin. Statočný Espen sa vydáva hľadať živú vodu, aby zachránil svojich bratov aj Kristíniných rodičov.

Dobrodružstvo statočného Espena začína nešťastím: Kristínini kráľovskí rodičia sú otrávení a z tohto hrozného činu falošne obvinia Espenovich bratov. Zatiaľ čo vo väzení čakajú na popravu, Espen hľadá spôsob, ako zložitú situáciu vyriešiť. Presvedčí princeznú Kristin, aby sa s ním vydala hľadať bájny zámok Soria Moria, ktorý je vraj celý postavený z rýdzeho zlata. Tu sa podľa dávnych povestí ukrýva prameň zázračnej živej vody a s jej pomocou môže možno Espen zachrániť život kráľa a kráľovnej a aj svojich bratov.

Ale existuje vôbec taký zámok? A je v ňom naozaj živá voda? Espen musí konať rýchlo, v pätách je mu totiž banda zlých Dánov, ktorí nenávidia ich kráľovstvo viac než čokoľvek iné a chcú Espena a Kristin za každú cenu zastaviť. Pokiaľ Espen a Kristin nebudú úspešní, bude to znamenať koniec nielen pre bratov a kráľovstvo, ale možno aj pre celý svet!

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Réžia
Rok výroby
2019
Krajina pôvodu
  • Nórsko
Minutáž
102min 
Zvukové stopy 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít