Filmy a program
Aký typ filmov nájdem na DAFilms?
Starostlivo pre vás vyberáme najvýraznejšie dokumentárne filmy, kvalitné hrané filmy, animovanú či experimentálnu tvorbu. Prioritne u nás nájdete tituly zo slovenskej a českej distribúcie, ale aj vybrané zahraničné tituly. Ponúkame vám filmy nové aj archívne, natočené významnými filmármi aj začínajúcimi tvorcami. Aby ste sa v našom bohatom katalógu filmov lepšie orientovali, pravidelne pre vás vyberáme film týždňa, programové špeciály, rôzne tematické cykly alebo profily filmových tvorcov.
Čím je DAFilms výnimočný?
DAFilms vám legálne prináša to najlepšie z domácej tvorby, na výbere filmov sa podieľajú kurátori portálu DAFilms. Zahraničnú tvorbu vyberajú dramaturgovia siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu, spojených v Doc Alliance: CPH: DOX (Dánsko), Doclisboa (Portugalsko), Millennium Docs Against Gravity FF (Poľsko), DOK Leipzig (Nemecko), FIDMarseille (Francúzsko), MFDF Ji.hlava (Česká republika), Visions du Réel (Švajčiarsko). Žiadny iný VoD portál vám neponúkne pohľad viac zameraný na súčasnú dokumentárnu a festivalovú scénu, s dôrazom na výrazné autorské osobnosti, spoločensky významné témy a esteticky ojedinelé spracovania.
Predplatné a registrácia
Koľko zaplatím za filmy na DAFilms?
Najvýhodnejšie je zaobstarať si predplatné. Mesačné stojí 6 Eur a ročné 60 Eur. Pri zakúpení ročného predplatného teda získavate dva mesiace zadarmo. Predplatné sa automaticky obnovuje každý mesiac/rok, no je možné ho kedykoľvek zrušiť v užívateľskom profile. Ako predplatiteľ získate prístup do slovenského katalógu titulov dostupných v našom teritóriu, v ktorom nájdete okolo 700 filmov a tiež do medzinárodného katalógu s viac ako 2500 titulmi. Filmy si môžete aj bez predplatného individuálne stiahnuť alebo prehrať. Jednotlivé ceny nájdete v profile príslušného filmu. Ceny sa líšia podľa typu a dĺžky filmu. Na základe licenčných dohôd ponúkame predplatiteľom stiahnutie a prehratie až o 50% lacnejšie.
Aký je rozdiel medzi predplatným, zakúpením filmu na prehratie a stiahnutím filmu?
Či už si prehrávate filmy s predplatným alebo po zakúpení jedného filmu, snímku sledujete vo forme streamu, online, priamo vo vašom prehliadači. Po stiahnutí vám film zostane uložený v počítači a môžete ho sledovať aj bez pripojenia k internetu. Počas trvania predplatného máte k dispozícii neobmedzený počet prehratí filmov, ktoré sú dostupné v rámci predplatného. Film, ktorý si kúpite na prehratie za jednorazový poplatok, môžete sledovať po dobu 48 hodín od jeho zakúpenia.
Musím mať predplatné, aby som mohol pozerať filmy?
Nie je to nutné. Môžete si zakúpiť iba jeden film na prehratie online alebo stiahnutie. Po registrácii si navyše môžete prehrať aj našu obmedzenú ponuku filmov zadarmo.
Aké filmy môžem sledovať ako predplatiteľ?
Môžete sledovať väčšinu nášho katalógu s výnimkou titulov, ktoré kvôli licenčným obmedzeniam zo strany majiteľov práv nie sú dostupné v rámci predplatného. Najčastejšie sa jedná o najnovšie snímky, ktoré sú po obmedzenú dobu dostupné len na stiahnutie alebo na prehratie za jednorazový poplatok. Tieto filmy dostupné mimo predplatného však predstavujú len približne 6 percent z našej celkovej ponuky.
Ako sa mám registrovať?
Registrovať sa môžete pomocou jednoduchého formulára zadaním e-mailu a vytvorením hesla, alebo cez váš účet na Facebooku alebo Twitteri. Rovnaké prihlasovacie údaje platia aj pre vaše prihlásenie na medzinárodný či český portál DAFilms.
Ako môžem uhradiť predplatné?
Platba prebieha prostredníctvom platobnej brány. Použiť môžete platobnú kartu alebo PayPal.
Môžem sledovať filmy aj v inej krajine ako som sa zaregistroval?
DAFilms je medzinárodná platforma a väčšinu snímok sa snažíme sprístupniť celosvetovo. Niektoré filmy ale môžu mať teritoriálne obmedzenia. Ak cestujete do zahraničia, budete mať dostupné rovnaké filmy ako v krajine, v ktorej ste sa zaregistrovali. Ak sa registrujete v zahraničí, a napriek tomu by ste chceli sledovať filmy dostupné pre inú krajinu než je vaša aktuálna, kontaktujte našu užívateľskú podporu na info@dafilms.com.
Môžem predplatné darovať?
Áno. Po zakúpení dárčekového predplatného dostanete voucher s odkazom, ktorý obdarovaný použije namiesto platby. Predplatné môžete obdarovanému odoslať elektronicky alebo vytlačiť darčekový voucher, ktorý dostanete e-mailom. Predplatné začína platiť od prvého použitia kódu. Pre aktiváciu darčekového predplatného je potrebné sa zaregistrovať.
Ako môžem zrušiť predplatné?
Predplatné je možné kedykoľvek zrušiť v užívateľskom profile, v sekcii "Predplatné", kde nájdete možnosť "Zrušiť automatické predĺženie".
Môžem filmy premietať verejne?
Nie, pretože naše licencie sú obmedzené iba na domáce sledovanie filmov. Nie je problém, ak sa na zakúpený film pozeráte s rodinou, susedmi alebo návštevou. Nie je však možné usporiadať verejnú projekciu v kaviarni, kultúrnom či komunitnom centre či formou letného kina a podobne. Pre tento účel je potrebné kontaktovať distribútora alebo producenta filmu.
Ako môžem získať daňový doklad?
Pokiaľ potrebujete daňový doklad, pošlite svoje údaje a potvrdenie o platbe na info@dafilms.com a my vám vystavíme faktúru.
Ako môžem prihlásiť svoj film?
Pre prihlásenie filmu kontaktujte programového manažéra zodpovedného za váš región.
DAFilms Junior
Čo je DAFilms Junior?
DAFilms Junior je bezpečné prostredie určené pre detských divákov a ich rodičov. Program starostlivo zostavujeme pre tri vekové kategórie: pre najmenších (3 až 6 rokov), pre školákov (7 až 11 rokov) a pre násťročných (nad 12 rokov). Okrem rozprávok a dokumentov pre deti sa môžete tešiť tiež na filmové kvízy, súťaže a ďalší sprievodný program.
Koľko zaplatím za prístup k sekcií Junior?
Služba je automaticky dostupná pre všetkých predplatiteľov portálu DAFilms. Vyberať si môžete z mesačného predplatného za 6€ alebo ročného predplatného za výhodnejšiu cenu.
Koľko členov domácnosti môže používať rozhranie Junior v rámci predplatného?
V rámci jedného predplatného si môžete vytvoriť až päť Junior účtov pre rôzne vekové kategórie. Každý z vašich juniorov získa vlastný účet, ktorý hravo zvládne ovládať. Z Junior účtu sa deti dostanú iba k obsahu, ktorý je pre nich v rámci vekovej kategórie dostupný.
Ako si môžem založiť detský účet?
V sekcií Junior stačí kliknúť na ikonku tučniaka v pravom hornom rohu a pridať nový účet. Každý si môže vybrať svojho vlastného avatara. Pre každý detský účet si tiež môžete nastaviť vlastné prihlasovacie meno a heslo.
Musím mať detský účet, aby som sa mohol pozerať na filmy Juniora?
Nie, všetok obsah je dostupný po prihlásení sa na portál DAFilms. Detské účty umožňujú väčšiu personalizáciu užívateľského prostredia, jednoduché vyhľadávanie obľúbených filmov a seriálov, účasť v kvízoch a súťažiach a ďalšie bonusy. Rodičia získajú prehľad o aktivitách v detských účtoch, môžu nastaviť denný limit a vekové obmedzenie pre každé dieťa zvlášť.
Čím je DAFilms Junior výnimočný?
DAFilms Junior je bezpečné prostredie pre deti a mladistvých, pre ktorých tím kurátorov starostlivo vyberá to najlepšie zo súčasnej filmovej tvorby. Obsah členíme do troch vekových kategórií. Rodičia tak majú istotu, že sa k deťom nedostane nevhodný obsah. Navyše môžu deťom do jednotlivých účtov odporúčať filmy, ktoré sa potom objavia v ich profile. Spolupracujeme s odborníkmi na filmovú výchovu, inšpirujeme sa na festivaloch zameraných na detskú tvorbu. Otvárame brány filmu detským divákom, pomocou filmových kvízov a sprievodných textov vzdelávame, inšpirujeme a rozvíjame ich poznanie.
Technické špecifikácie
Ako si môžem prehrať alebo stiahnuť film?
Film si môžete zakúpiť na online prehratie alebo na legálne stiahnutie priamo v jeho profile. Ak je film dostupný pre predplatiteľov, môžete si zakúpiť naše mesačné alebo ročné predplatné. Pre akýkoľvek variant je najprv nutné sa zaregistrovať. Ak si zakúpite jednotlivé prehratie alebo stiahnutie filmu, po zaplatení budete presmerovaný na stránku filmu, kde pre vás bude film pripravený. Zároveň vám na e-mail príde odkaz na neskoršie pozretie filmu.
Aké sú požiadavky na prehratie filmu?
Po zakúpení predplatného môžete film sledovať ihneď priamo vo vašom prehliadači. Nepotrebujete žiadny špeciálny softvér alebo hardvér - ak si nie ste istý, či bude prehrávanie fungovať bez problémov, môžete si skúsiť zadarmo prehrať trailer. Ak všetko funguje tak, ako má, nebudete mať problém ani s prehratím filmu. Všetky filmy môžete sledovať aj v mobilných zariadeniach (smart telefóny, tablety a pod.). Na prehratie stiahnutého filmu vám stačí bežný prehrávač vo vašom počítači.
Môžem sledovať filmy v HD kvalite?
Áno, filmy spracovávame aj v HD kvalite. Zo štandardnej kvality SD si môžete prepnúť na kvalitnejší stream v prehrávači.
Môžem sledovať filmy v televízii?
Áno, filmy môžete streamovať v TV pomocou zariadenia Google Chromecast alebo protokolu AirPlay. Ani jedna z týchto funkcií bohužiaľ nepodporuje prehrávanie externých tituliek, funguje len s filmami bez tituliek alebo s titulkami priamo v obraze. Filmy si tiež môžete prehrať v TV cez integrovaný webový prehliadač. Stačí, keď sa raz prihlásite, filmy potom môžete pohodlne sledovať aj s titulkami.
Ako zistím, v akom jazyku sú filmy v ponuke a aké majú titulky?
V profile každého filmu je uvedená informácia o znení a titulkách. Filmy je ale možné podľa zvukovej stopy a tituliek tiež filtrovať, a to pomocou funkcie Pokročilé vyhľadávanie.
Kam sa môžem obrátiť v prípade akýchkoľvek technických problémov?
V prípade technických problémov sa obracajte na našu podporu info@dafilms.com, prípadne na telefónne číslo +420 777 613 094.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít