Aký typ filmov nájdem na DAFilms.sk?
Starostlivo pre Vás vyberáme najvýraznejšie dokumentárne filmy, kvalitné hrané filmy aj novinky zo slovenskej a českej distribúcie. Ponúkame Vám filmy nové aj preverené časom, natočené významnými filmármi či začínajúcimi tvorcami. Aby ste sa v našom bohatom katalógu lepšie orientovali, pravidelne pre Vás vyberáme film týždňa, predstavujeme Vám tvorbu významných aj začínajúcich tvorcov a každé dva týždne prinášame tématické cykly alebo programové špeciály.
Čím je DAFilms.sk iné?
Na výbere filmov, ktoré máte možnost vidieť na DAFilms, sa podieľajú kurátori portálu DAFilms.sk, ale aj dramaturgovia DAFilms.cz a siedmych významných európskych festivalov dokumentárnych filmov spojených v Doc Alliance: CPH:DOX (Dánsko), Doclisboa (Portugalsko), Millennium Docs Against Gravity (Poľsko), DOK Leipzig (Nemecko), FIDMarseille (Francúzsko), MFDF Jihlava (Česká republika), Visions du Réel (Švajčiarsko). Žiaden iný streamovací portál Vám neponúkne sústredenejší pohľad na súčasnú filmovú tvorbu, spájajúc dôraz na výrazný autorský prístup, spoločensky dôležité témy a esteticky neobvyklé spracovanie.
Koľko za filmy na DAFilms.sk zaplatím?
Najvýhodnejšie je zakúpiť si predplatné. Mesačné predplatné vás vyjde na 6 eur, ročné na 60 euro. Pri zakúpení ročného predplatného teda ušetríte predplatné za dva mesiace. Predplatné sa automaticky obnovuje každý mesiac/rok, obnovenie je možné zrušiť v užívateľskom profile. Ako predplatiteľ získate prístup do celého katalógu DAFilms.sk a k tomu prístup do medzinárodnej verzie DAFilms.com, kde môžete sledovať viac než 2000 filmov. Filmy je možné aj sťahovať za samostatný poplatok. Za stiahnutie filmu kratšieho ako 30 minút zaplatíte 2 eurá, za film dlhší ako 30 minút 4 eurá. Predplatitelia majú ceny za sťahovanie výhodnejšie. Za stiahnutie filmu do 30 minút zaplatia len 1 euro, nad 30 minút 3 eurá.
Môžem pozerať filmy zdarma?
Áno, ako registrovaný užívateľ získate prístup k malej časti katalógu, ktorá pozostáva predovšetkým zo študentských filmov. Registrovaní užívatelia môžu tiež využiť možnosť „Zdieľaj a sleduj zdarma“. Po registrácii či prihlásení si môžete jeden Vami vybraný snímok pozrieť zdarma výmenou za zdieľanie na Vašich sociálnych sieťach.
Musím mať predplatné, aby som mohol pozerať filmy?
Registrovaní užívatelia DAFilms.sk s predplatným môžu pozerať filmy online v playeri na stránke bez nutnosti stiahnutia a ďalšej platby a bez obmedzenia počtu filmov. Filmy, ktoré je možné takto streamovať, predstavujú 95% z katalógu. Zvyšných 5% filmov je z licenčných dôvodov určených výhradne na stiahnutie. V prípade, že predplatitelia preferujú stiahnutie filmov, môžu tak urobiť za zvýhodnenú cenu. Registrovaní užívatelia bez predplatného nemajú možnosť online streamingu, ale môžu filmy sťahovať za plnú cenu.
Môžem s predplatným sledovať všetky filmy?
95% filmov na DAFilms.sk je dostupných v rámci predplatného. Zvyšných 5% filmov je z licenčných dôvodov určených výhradne na stiahnutie či platené prehratie. Ide o obmedzenie zo strany majiteľov práv filmov a najčastejšie sa týka najnovších titulov, ktoré sú dostupné len na stiahnutie či prehratie za jednorazový poplatok. Aktuálny zoznam filmov dostupných v rámci predplatného si môžete vopred pozrieť tu.
Čo znamená „Zdieľaj a sleduj zdarma"?
Ako registrovaní užívatelia môžete jeden film, ktorý si sami zvolíte, vidieť zdarma, výmenou za zdielanie na Vašich sociálnych sieťach.
Môžem zakúpený film premietať aj verejne?
Nie, pretože naše licencie sú obmedzené len na domáce sledovanie filmov. Nie je problém, ak zakúpený film pozeráte s rodinou, susedmi alebo návštevou. Nie je však možné usporiadať verejnú projekciu v kaviarni, kultúrnom či komunitnom centre či formou letného kina a pod. Pre tento účel treba kontaktovať kinodistribútora filmu.
Ako sa môžem registrovať?
Registrovať sa môžete pomocou jednoduchého formulára alebo prostredníctvom Vášho účtu na Facebooku či Twitteri.
Ako môžem uhradiť predplatné?
Platba prebieha prostredníctvom platobnej brány. Na platbu môžete použiť platobnú kartu či PayPal.
Môžem využiť svoje predplatné na cestách?
Áno, DAFilms.sk je dostupný z celého sveta. Niektoré filmy z katalógu majú ale pre niektoré krajiny teritoriálne obmedzenia. Ponuka katalógu je prioritne nastavená na krajinu, v ktorej si DAFilms predplatíte. Preto sa môže stať, že keď sa prihlásite v inej krajine, dostanete na našej stránke otázku, akú krajinu si volíte ako prihlasovaciu. Pri voľbe svojej prihlasovacej krajiny máte svoj katalóg plne dostupný. Pri voľbe inej krajiny môžete uvidieť inú ponuku filmov s ohľadom na ich teritoriálnu dostupnosť.
Môžem predplatné darovať?
Áno. Po zakúpení darčekového predplatného dostanete jedinečný kód, ktorý obdarovaný použije namiesto platby. Predplatné môžete niekomu poslať na e-mail a začne platiť až od doby použitia kódu.
Ako môžem predplatné zrušiť?
Predplatné je možné zrušiť vo Vašom účte PayPal (ak ste platili prostredníctvom tejto služby), alebo preklikom na Vaše meno v hornom menu do užívateľského profilu, ďalej kliknutím na záložku "Predplatné", kde pri svojom predplatnom nájdete možnosť "Zrušiť automatické predĺženie".
Aký je rozdiel mezi prehratím a stiahnutím filmu?
Prehrávanie filmov prebieha online priamo v prehliadači, zatiaľ čo po stiahnutí Vám film ostane uložený v počítači a môžete ho sledovať aj v offline režime, bez internetového pripojenia.
Ako si môžem prehrať či stiahnuť film?
Po kliknutí na tlačidlo „Predplatiť“ budete vyzvaný k registrácii a výberu predplatného, ktoré Vám najlepšie vyhovuje. Ako predplatiteľ získate prístup do celého katalógu dostupného vo Vašom teritóriu a všetky filmy z neho si môžete prehrať priamo v prehliadači bez akýchkoľvek obmedzení. Po kliknutí na tlačidlo „Stiahnuť film“ budete vyzvaný k registrácii a k platbe. Po zaplatení budete presmerovaný späť na stránku filmu a film bude pripravený na stiahnutie. Zároveň Vám e-mailom zašleme link na film pre neskoršie použitie.
Aké sú požiadavky na prehratie filmu?
Po zakúpení predplatného si môžete film ihneď pozrieť priamo vo Vašom prehliadači. Nepotrebujete žiadny špeciálny software alebo hardware - ak si viete prehrať ukážku z filmu (trailer), nebudete mať problém ani so samotným filmom. Všetky filmy môžete tiež sledovať na prenosných zariadeniach (smart telefón, tablet a pod.) Na prehratie stiahnutého filmu Vám bude stačiť bežný prehrávač vo Vašom počítači.
Aké internetové pripojenie potrebujem na prehratie filmu?
Váš počítač alebo tablet musí byť pri prehrávaní filmu pripojený k internetu. Aby ste film mohli sledovať v čo najlepšej možnej kvalite (1080p), mali by ste byť pripojený na čo najlepšej linke a prepnúť kvalitu v prehrávači na položku HD.
Môžem sledovať filmy v HD kvalite?
Áno, filmy spracovávame aj v HD kvalite. Na stiahnutie sú niektoré filmy k dispozícii aj vo Full HD kvalite. DAFilms vždy spracováva filmy do formátov zodpovedajúcich kvalite zdroja dodaného samotnými autormi.
Môžem si filmy stiahnuť do svojho počítača?
Áno, po kliknutí na tlačidlo „Stiahnuť film“ budete vyzvaný k registrácii a platbe. Po zaplatení budete presmerovaný späť na stránku filmu a film bude pripravený na stiahnutie. Zároveň vám e-mailom odošleme link na film pre neskoršie použitie.
Ako zistím, v akom jazyku je znenie a titulky ponúkaných filmov?
V profile každého filmu je uvedená informácia o znení a titulkách. Filmy je ale možné podľa zvukovej stopy a tituliek tiež filtrovať a to pomocou funkcie Pokročilé vyhľadávanie.
Ak budem mať akékoľvek technické problémy, na koho sa môžem obrátiť?
V prípade technických problémov sa, prosím, obracajte na našu podporu support@dafilms.com, prípadne na telefónne číslo +420 777 613 094.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.