Scéna z filmu Šíleně smutná princezna
Scéna z filmu Šíleně smutná princezna
Scéna z filmu Šíleně smutná princezna
Scéna z filmu Šíleně smutná princezna
Scéna z filmu Šíleně smutná princezna

Šíleně smutná princezna

Hudobná rozprávka o princovi Václavovi a princeznej Helene zo susedných spriatelených krajín, ktorých kedysi ich otcovia zasnúbili. Kráľovské deti, ktoré sa navzájom nepoznajú, však o svojom osude chcú rozhodnúť sami a túžia si vybrať životného partnera, ktorý sa bude páčiť im. Zhodou okolností sa do seba zamilujú, keď navzájom zaprú svoju totožnosť... Nestarnúci československý rozprávkový muzikál, v ktorom hlavné postavy princa a princeznej stvárnili populárni popoví speváci Helena Vondráčková a Vácalv Neckář.

Hudobná rozprávka o princovi Václavovi a princeznej Helene zo susedných spriatelených krajín, ktorých kedysi dávno ich otcovia zasnúbili. Kráľovské deti, ktoré sa navzájom nepoznajú, však o svojom osude chcú rozhodnúť sami a túžia si vybrať životného partnera, ktorý sa bude páčiť im. Zhodou okolností sa do seba zamilujú, keď navzájom zaprú svoju totožnosť... Nestarnúci československý rozprávkový muzikál, v ktorom hlavné postavy princa a princeznej stvárnili populárni popoví speváci Helena Vondráčková a Vácalv Neckář.

Režisér Bořivoj Zeman si vydobyl nadčasovú povesť filmového rozprávkara vďaka snímkam Pyšná princezna (1952) a Byl jednou jeden král… (1954). Svoj vysoký kredit obhájil i v roku 1968, keď sa ujal realizácie scenára Františka Vlčka, s ktorým spolupracoval už na veselohre z odborárskej rekreácie Anděl na horách (1955) či na paródii Fantom Morrisvillu (1966). Nadčasová všestrannosť Zemanovho talentu vynikla práve v rozprávke, ktorá je odrazom pocitov slobody spojených s „pražským jarom“ (film mal premiéru v júni 1968). Dobové nálady tak zrkadlí rovnako zreteľne ako jeho predchádzajúce rozprávky, ktoré boli zas výkladnou skriňou stalinizovanej československej kinematografie.

Moderný švih dodal rozprávke výtvarník Jiří Winter Neprakta a autor hudby a piesní – vtedy len dvadsaťročný rocker Jan Hammer ml.

Filmový přehled - Šíleně smutná princezna

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

V našom aktuálnom programe ale objavíte ďalšie skvelé filmy.

Réžia
Rok výroby
1968
Krajina pôvodu
  • Česko
  • Slovensko
Minutáž
87min 
Zvukové stopy 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít