Scéna z filmu Pošťácká pohádka

Pošťácká pohádka

Je dôležité písať listy ľuďom, ktorých máme radi. Čo sa však stane s listom, ktorý sa na pošte objaví bez známky, bez adresy a nešťastnou náhodou dostane poštovú pečiatku? Pán Kolbaba sa s pomocou poštárskych škriatkov vydá hľadať neznámeho adresáta.

Kreslený film podľa rovnomennej rozprávky spisovateľa Karla Čapka a ilustrácií jeho brata výtvarníka Josefa Čapka rozpráva o poštárovi Kolbabovi, poštových škriatkoch a liste bez adresy.

Je dôležité písať listy ľuďom, ktorých máme radi. Čo sa však stane s listom, ktorý sa na pošte objaví bez známky, bez adresy a nešťastnou náhodou dostane poštovú pečiatku? Pán Kolbaba sa s pomocou poštárskych škriatkov vydá hľadať neznámeho adresáta. Snímku natočil v roku 1961 v pražskom štúdiu Bratři v triku režisér Eduard Hofman s hudbou skladateľa Jiřího Srnku a s vynikajúcou interpretáciou textu v podaní Karla Högera.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Réžia
Rok výroby
1961
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
21min 
Zvukové stopy 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít