Scéna z filmu Mesiačiky
Scéna z filmu Mesiačiky
Scéna z filmu Mesiačiky
Scéna z filmu Mesiačiky
Scéna z filmu Mesiačiky

Mesiačiky

Čo je menštruácia? Čo sa v živote dievčaťa zmení, keď ju prvý krát dostane? Mesiačiky sú príbehom tínedžeriek, ktoré objavujú nové cykly svojho života. Film je sviežim pohľadom na tabu, ktoré ovplyvňuje svet dievčat (no i chlapcov) oveľa výraznejšie, ako sa na prvý pohľad môže zdať. S humorom a citom odkrýva povery, predsudky a pravidlá „menštruačnej etikety“, ktoré dodnes kraľujú v odľahlých kútoch sveta, no i v našej modernej spoločnosti.

Čo je menštruácia? Čo sa v živote dievčaťa zmení, keď ju prvý krát dostane? Mesiačiky sú príbehom tínedžeriek, ktoré objavujú nové cykly svojho života. Film je sviežim pohľadom na tabu, ktoré ovplyvňuje svet dievčat (no i chlapcov) oveľa výraznejšie, ako sa na prvý pohľad môže zdať. S humorom a citom odkrýva povery, predsudky a pravidlá „menštruačnej etikety“, ktoré dodnes kraľujú v odľahlých kútoch sveta, no i v našej modernej spoločnosti. Ide o humorno - vzdelávací film pre deti a mládež o prvej menštruácii, v ktorom animácie a odborné vstupy gynekologičky osvetľujú nielen priebeh menštruačného cyklu, ale napríklad tiež pôvod bolesti.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Réžia
Rok výroby
2014
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
31min 
Zvukové stopy 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít