Bratislava, mesto uprostred prírody

Film poukazuje na fragmenty prírody Bratislavy a jej okolia. Na to, ako z prírody stále ukrajujeme, ale zároveň na to, ako po nej voláme.

Film Bratislava – mesto uprostred prírody poukazuje na fragmenty prírody Bratislavy a jej okolia. Na to, ako z prírody stále ukrajujeme, ale zároveň na to, ako po nej voláme. A nielen ľudia postrádajú živú prírodu, ale hlavne tu žijúce rastliny a živočíchy. Niektoré zvieratá a rastliny sa prispôsobili zmenám veľkomesta a prežili, iné takmer definitívne vymizli.

Film okrem bratislavskej prírody, dokumentuje ochranárske aktivity združenia BROZ v meste Bratislava a jej okolí – sprietočnenie Devínskeho a Karloveského ramena, pastvu na Devínskej Kobyle, ktorá je venovaná obnove vzácnych orchideí a ďalšie aktivity.

Réžia
Rok výroby
2016
Krajina pôvodu
  • Slovensko
Minutáž
52min 
Zvukové stopy 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít