Scéna z filmu Show!
Scéna z filmu Show!
Scéna z filmu Show!

Show!

V dokumentárnom filme Show! o dievčenskej skupine 5Angels, ktorú vedie pevnou rukou cieľavedomý otec jednej zo speváčok, budeme sledovať mladé speváčky na ceste do českého showbiznisu. Čo všetko zo života svojich detí sú rodičia ochotní obetovať kvôli naplneniu vlastných ambícií? A ako sa v novom showbiznisovom svete cítia samotné dievčatá?

Dievčenská skupina 5Angels sa pred siedmymi rokmi, pod vedením otca jednej zo speváčok, vydala za slávou. Režisér Bohdan Bláhovec ich pritom sledoval viac ako jeden rok. Snímok ukazuje, že na dosiahnutie najvyšších poschodí showbiznisu, či úspechu v podobe veľkej predajnosti albumov a návštevnosti koncertov, stačí prepracovaná marketingová stratégia a priazeň bulváru. Napriek tomu, že táto štúdia fungovania teenagerskej skupiny žiadneho z aktérov priamo nesúdi, správa o fungovaní zábavného priemyslu je vo výsledku dosť nelichotivá. Film zároveň nastavuje zrkadlo cieľavedomému mužovi, ktorý vládne skupine dievčat pevnou rukou, pritom si však neuvedomuje, že svoje city k dcére uzavrel do mantinelov profesionálneho vzťahu manažér – speváčka. Čo všetko zo života svojich detí sú rodičia ochotní obetovať pre naplnenie vlastných ambícií? A ako sa v pokryteckom prostredí falošného pozlátka, kde nesmiete vážiť ani deko navyše, cítia samotné dievčatá? Odpoveďou je vydarený absolventský film talentovaného českého režiséra.

KVIFF

Réžia
Rok výroby
2013
Krajina pôvodu
  • Česko
Minutáž
66min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít