Scéna z filmu Sedem zhavranelých bratov
Scéna z filmu Sedem zhavranelých bratov
Scéna z filmu Sedem zhavranelých bratov
Scéna z filmu Sedem zhavranelých bratov
Scéna z filmu Sedem zhavranelých bratov

Sedem zhavranelých bratov

Sedem zhavranelých bratov je prvá slovenská feministická rozprávka. Túto ľudovú rozprávku pôvodne zaznamenal Pavol Dobšinský, poznáme ale aj inú verziu od Boženy Němcovej.

Hrdinkou oboch je dievčina na tŕnistej ceste plnej prekážok. Bohdanka sa narodila do nešťastnej rodiny a na prahu dospelosti sa dozvedá, čo ťaží srdcia jej rodičov. Mala sedem bratov, no postihla ich ťažká kliatba. Premenení na havrany lietajú nad svetom a čakajú na svoju spásu. Bohdanka je odhodlaná prelomiť kliatbu a navrátiť bratom ich ľudskú podobu.

Túto ľudovú rozprávku pôvodne zaznamenal Pavol Dobšinský, inú verziu poznáme od Boženy Němcovej. Hrdinkou oboch je dievčina na tŕnistej ceste plnej prekážok. Bohdanka sa narodila do nešťastnej rodiny a na prahu dospelosti sa dozvedá, čo ťaží srdcia jej rodičov. Mala sedem bratov, no postihla ich ťažká kliatba. Premenení na havrany lietajú nad svetom a čakajú na svoju spásu. Bohdanka je odhodlaná prelomiť kliatbu a navrátiť bratom ľudskú podobu. Podľa rád starej bylinkárky teda podstúpi ťažkú skúšku a pokúsi sa o nemožné. Musí natrhať žihľavu, urobiť z nej priadzu a ušiť sedem košieľ pre jej sedem zhavranelých bratov. Do jej mlčanlivých lesných dní však vstúpi láska a celý príbeh zamotá. Navyše sa Bohdanka dostáva na kráľovský dvor, aby odhalila ďalšie tajomstvá...

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Réžia
Rok výroby
2015
Krajina pôvodu
  • Česko
  • Slovensko
Minutáž
102min 
Zvukové stopy 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít