Scéna z filmu Letní rebeli
Scéna z filmu Letní rebeli
Scéna z filmu Letní rebeli
Scéna z filmu Letní rebeli
Scéna z filmu Letní rebeli

Letní rebeli

Jonáš je pohodový jedenásťročný chlapec. Keď mu však umrel ocino, všetko sa zmenilo. Teší sa na dobrodružné prázdniny u milovaného dedka, ale namiesto toho ho chce mamina tentokrát poslať úplne inam. Jonáš samozrejme vezme osud do vlastných rúk a vymyslí dokonale prepracovaný plán, ako sa za dedkom predsa len dostane. A tým smršť letnej rebélie na hrane zákona ešte len začne.

Letné prázdniny - rovná sa - dedko, jazdy v dodávke, splavovanie priezračných riek, akčnosť a zábava. Asi tak by sa dali opísať očakávania 11-ročného Jonáša pri predstave svojich letných prázdnin. Jeho rodina sa však po smrti otca od seba vzdialila a Jonášova matka Beate sa rozhodla, že namiesto toho, aby išli na leto na Slovensko, ako to robievali s otcom, pôjdu k tete vychutnať si zdravé prímorské podnebie. Jonáš si teda zbalí svoje veci a naplánuje dokonalý a spočiatku aj utajený útek k dedovi Bernardovi na Slovensko. Po príchode však veľmi rýchlo pochopí, že smrťou otca sa zmenil aj dedko. Starý železničniar na dôchodku neprežíva práve najlepšie obdobie. Jonáš sa rozhodne, že to musí zmeniť.

Čoskoro sa k nemu pridáva nová kamarátka Alex, s ktorou zrealizujú množstvo dobrých nápadov až na hranici zákona. Dôsledky na seba nenechajú dlho čakať: polícia je im na stope a deti sa musia vyrovnať s prvým podnikateľským neúspechom. Naštrbí to nielen celkovú pohodu, ale aj ich vzájomný vzťah. Zdá sa, že už nič nebude tak ako predtým, no čoskoro sa ukáže, že všetko bude práve ešte omnoho lepšie.

Réžia
Rok výroby
2020
Krajina pôvodu
  • Slovensko
  • Nemecko
Minutáž
92min 
Zvukové stopy 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít