Martina Saková

Martina Saková (Slovensko)

Martina Saková je slovenská režisérka a producentka. Študovala hranú réžiu na VŠMU v Bratislave a v nemeckom Potsdame a Berlíne. Pracovala ako asistentka produkcie v STV v programovom centre pre deti a mládež. Nakrútila filmy pre deti Amálka, ja sa zbláznim, Čarovala ryba, aby bola chyba, animovanú snímku Heavy Mental a dokumentárny film Malá Hanoj. Bola tiež výkonnou producentkou hraného filmu Vadí nevadí (2001). Je zakladateľkou a riaditeľkou berlínskej produkčnej spoločnosti Projector23. Žije v Nemecku. Film Letní rebeli je jej hraný debut.

Filmografia

  • Letní rebeli
    2020
  • Malá Hanoj
    2012
  • Heavy Mental
    2012

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít