Scéna z filmu Sedem jednou ranou
Scéna z filmu Sedem jednou ranou
Scéna z filmu Sedem jednou ranou
Scéna z filmu Sedem jednou ranou

Sedem jednou ranou

Miro Noga ako neobyčajný krajčír upozorní na seba drábsku princeznú, keď jej dvornému básnikovi opraví roztrhnutú nohavicu tak, že ju odstrihne. Hrdinom sa stane však už vo chvíli, keď jedným plesnutím zabije sedem múch.

Rozprávka o šikovnom krajčírovi, ktorý nielen jednou ranou zabil sedem múch, premohol nebezpečného diviaka, jednorožca a dvoch obrov, ale aj získal kráľovstvo a ruku princeznej. Filmová adaptácia rozprávky Jacoba a Wilhelma Grimmovcov O smelom krajčírikovi.

Miro Noga ako krajčír Šimon z Romádie upozorní na seba drábsku princeznú Helenu, keď jej dvornému básnikovi Krišpínovi opraví roztrhnutú nohavicu tak, že ju odstrihne. Vyzbrojený povesťou bojovníka sa vyberie do sveta, aby našiel svoje šťastie. Preteká sa s obrom v drvení a hádzaní kameňov. V blízkom mestečku zosmiešni výbercu daní a nakoniec sa rozhodne získať princeznú, ktorú kráľ Rudolf sľúbil tomu, kto osuší jej slzy. A šikovný Šimon neváha.

Film bohužiaľ nie je k dispozícii :(

Je nám ľúto, ale tento film nie je vo Vašej krajine k dispozícií.

Réžia
Rok výroby
1988
Krajina pôvodu
  • Slovensko
  • Nemecko
Minutáž
89min 
Zvukové stopy 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít