Scéna z filmu Zoo
Scéna z filmu Zoo
Scéna z filmu Zoo

Zoo

Prečo tak radi chodíme do zoo? Vtipná čiernobiela filmová koláž ukazuje, že toho so zvieratami máme veľa spoločného... Zívame, škriabeme sa na hlave, nudíme sa, prechádzame sa sem a tam... a pri sledovaní filmu samozrejme najradšej niečo žuveme. Krátky film vhodný pre všetky opičky!

Dokonalá, svižná a veselá montáž. Pomocou záberov z amsterdamskej Zoo Bert Haanstra poukazuje na niektoré podobnosti medzi človekom a zvieraťom. Obzvlášť veľavravné je stretnutie človeka a opice. Obrazy prehovárajú samé za seba, ľudské hlasy či komentár tu chýba. Ironizujúca hudba Pima Jacobsa pridáva celku rozmer navyše. Čo sa týka vzťahu človeka a zvierat, holandský dokumentarista Bert Haanstra sa zatiaľ obmedzil na formát krátkeho filmu, nakrútený skrytou kamerou. Vo svojich ďalších celovečerných filmoch sa však k tejto téme vracia.

Réžia
Rok výroby
1962
Krajina pôvodu
  • Holandsko
Minutáž
11min 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít