Zoo

Prečo tak radi chodíme do zoo? Vtipná čiernobiela filmová koláž ukazuje, že toho so zvieratami máme veľa spoločného... Zívame, škriabeme sa na hlave, nudíme sa, prechádzame sa sem a tam... a pri sledovaní filmu samozrejme najradšej niečo žuveme. Krátky film vhodný pre všetky opičky!

Dokonalá, svižná a veselá montáž. Pomocou záberov z amsterdamskej Zoo Bert Haanstra poukazuje na niektoré podobnosti medzi človekom a zvieraťom. Obzvlášť veľavravné je stretnutie človeka a opice. Obrazy prehovárajú samé za seba, ľudské hlasy či komentár tu chýba. Ironizujúca hudba Pima Jacobsa pridáva celku rozmer navyše. Čo sa týka vzťahu človeka a zvierat, holandský dokumentarista Bert Haanstra sa zatiaľ obmedzil na formát krátkeho filmu, nakrútený skrytou kamerou. Vo svojich ďalších celovečerných filmoch sa však k tejto téme vracia.

Réžia
Rok výroby
1962
Krajina pôvodu
  • Holandsko
Minutáž
11min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v junior programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít