Diana Cam Van Nguyen

Diana Cam Van Nguyen (Česko)

Diana Cam Van Nguyen (1993, Cheb) je mladá česko-vietnamská režisérka, výtvarníčka a animátorka žijúca v Prahe. Jej krátke filmy filmy *Malá (2017) a Spolu sami (2018) boli vybrané mnohými domácími i zahraničnými festivalmi a vyhrali niekoľko cien.

Jej animovaný film Spolu sami bol ocenený na MFDF Ji.hlava ako Najlepší český experimentálny dokumentárny film 2018. Svoju medzinárodnú premiéru mal film na MFF v Rotterdame a súťažil v Annecy a na BFI London Film Festival. Snímka bola nominovaná na České levy v sekcii študentských filmov a dostala sa medzi troch finalistov BAFTA Student Film Award 2019.

Dianin posledný krátky film Milý tati (2021) bol vybraný do medzinárodnej krátkej súťaže na MFF v Locarne. Diana je študentkou magisterského programu Katedry animovanej tvorby na FAMU. Špecializuje sa na animované dokumenty a vo svojich filmoch sa venuje osobným témam.

Filmografia

  • Milý tati
    2021
  • Spolu sami
    2018
  • Malá
    2017

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít