Fotografia nie je k dispozícii.

Dužan Duong (Vietnam)

Dužan Duong (1991) sa narodil vo vietnamskom Hanoji, od štyroch rokov ale vyrastá v českom prostredí. Jeho filmárske začiatky súvisia s natáčaním vlastných tanečných klipov. Debutuje s krátkou dokufikciou Mat goc (2014, MFDF Ji.hlava 2014) o svojom vzťahu k rodnému Vietnamu. Ako protagonista sa podieľal i na filme Lukáša Kokeša V.I.P. / Vietnamese Important People (2013, MFDF Ji.hlava 2013). Film Bo Hai (2017), ktorý financoval z crowdfundingu, bol uvedený na MFDF Ji.hlava a získal Zlatého ledňáčka za najlepší študentský film na Finále Plzeň. Bol tiež nominovaný na Českého leva v kategórii študentských filmov či na Cenu českej filmovej kritiky.

Filmografia

  • Bo Hai
    2017
  • Mat goc
    2014

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít