Jiří Sádek (Česko)

Jiří Sádek, narodený v roku 1989, po neprijatí na FAMU a na britskú NFTS vyštudoval réžiu a scenáristiku na FAMO v Písku. Jeho študentské filmy boli ocenené na niekoľkých festivaloch u nás i v zahraničí. Jeho krátky film Pan Pozdě sa dočkal i oficiálnej distribúcie v Japonsku.

Počas študijných rokov bol dva roky osobným asistentom a súkromným žiakom režiséra Jiřího Krejčíka. V marci 2016 vstúpil ako režijný debutant do kín so snímkou Polednice s Aňou Geislerovou a Danielou Kolářovou v hlavných úlohách. Venuje sa tiež dabingu pre Walt Disney Studios, HBO alebo Pixar ako režisér a autor dialógov.

Filmografia

 • Nejsledovanější
  2017
 • Polednice
  2016
 • Psí jeskyně
  2012
 • Pan Pozdě
  2011
 • Neříkej hop
  2010

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít