Fotografia nie je k dispozícii.

Claudio Giovannesi (Taliansko)

Claudio Giovannesi je taliansky filmár, scenárista a hudobník. Po ukončení bakalárskeho štúdia získal diplom z Centro sperimentale di cinematografia v Ríme. V roku 2009 režíroval celovečerný film La casa sulle nuvole (Zvláštna cena poroty na Filmovom festivale v Bruseli) a dokumentárny film Fratelli d'Italia. V roku 2012 režíroval svoj druhý celovečerný film Ali Has Blue Eyes, získal zaň množstvo nominácií a ocenení na filmových festivaloch. Jeho film Wolf (2013) bol ocenený Špeciálnou cenou poroty na Filmovom festivale v Turíne. V roku 2014 autorsky participoval krátkym dokumentárnym filmom na spoločnom projekte 9 x 10 Novanta, ktorý bol v tom istom roku uvedený na MFF v Benátkach. V roku 2016 nakrútil film Fiore (Kvet) a v roku 2019 svoj zatiaľ posledný snímok La paranza dei bambini (Pirane s detskou tvárou).

Filmografia

 • La paranza dei bambini
  2019
 • Fiore
  2016
 • 9 x 10 Novanta
  2014
 • Wolf
  2013
 • Ali Has Blue Eyes / Alì ha gli occhi azzurri
  2012
 • La casa sulle nuvole
  2009
 • Fratelli d’Italia
  2009

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít