Fotografia nie je k dispozícii.

Václav Kadrnka (Česko)

Režisér Václav Kadrnka sa narodil v septembri 1973 v Zlíne. V roku 1988 s rodinou emigrovali do Veľkej Británie, kde vyštudoval divadelnú vedu. Od roku 1999 do roku 2008 študoval réžiu hraného filmu na Filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení (FAMU) v Prahe. V roku 2011 mal na Medzinárodnom filmovom festivale Berlinale premiéru jeho celovečerný debut Osmdesát dopisů a zožal medzinárodný ohlas. Bol uvedený na mnohých svetových festivaloch a prehliadkach a získal významné ocenenia. V roku 2012 bola Václavovi Kadrnkovi udelená Cena českej filmovej kritiky za Objav roka. Na projekte Křižáček pracoval štyri roky.

Filmografia

  • Zpráva o záchraně mrtvého
    2021
  • Křižáček
    2017
  • Osmdesát dopisů
    2011

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít