Fotografia nie je k dispozícii.

Aurel Klimt (Česko)

Aurel Klimt (1972, Žilina). Vyštudoval katedru animovanej tvorby na pražskej FAMU. Už počas štúdia vytvoril niekoľko krátkych filmov – napr. Maškin zabil Koškina (1996), Eastern – Krvavý Hugo (1997) a absolventský film O kouzelném zvonu (1998), zaradený do distribučného pásma Šesť statočných – vďaka ktorým sa pomerne rýchlo dostal medzi hlavných predstaviteľov českého animovaného filmu. Za krátkometrážny bábkový film Pád (1999) získal cenu českých kritikov Kristián. Režisérsky sa podieľal i na dlhometrážnych filmoch, napríklad Fimfárum Jana Wericha (2002; poviedka Franta Nebojsa) a Fimfárum 2 (2006; poviedka Hrbáči z Damašku). Animovaný bábkový sci-fi muzikál Lajka (2017) je jeho prvým samostatným dlhometrážnym filmom. Od roku 2006 je vedúcim katedry animovanej tvorby pražskej FAMU.

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít