Slávek Horák

Slávek Horák (Česko)

Slávek Horák vyštudoval Filmovú školu v rodnom Zlíne pod vedením Jana Gogolu. Na pražskej FAMU študoval hranú réžiu a scenáristiku, štúdium však kvôli úspechu pri režírovaní reklamných spotov nedokončil (za viac ako pätnásť rokov ich natočil viac než 120). Ako druhý asistent réžie pracoval na filme Kolja Jana Svěráka, ocenenom Oscarom za najlepší zahraničný film. Pre medzinárodný projekt Straight8 nakrútil dva krátke filmy, oba boli vo svojich ročníkoch vybrané do finálnej šestky a premietané na festivale v Cannes. Scenár jeho debutu Domácí péče, ktorý produkoval vo vlastnej spoločnosti TVORBA films, získal ocenenie od Filmovej nadácie. KVIFF


Foto: Robert Vano

Filmografia

  • Havel
    2020
  • Domácí péče
    2015

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít