Fotografia nie je k dispozícii.

Ondřej Havelka (Česko)

Pôsobí ako režisér, herec, spevák a tanečník. Absolvoval herectvo na DAMU v Prahe a opernú réžiu na JAMU v Brne. Svoju kariéru začal ako herec, najprv v Štúdiu Ypsilon, následne aj vo filme a televízii.

Po revolúcii začal Ondřej Havelka pracovať ako televízny scenárista a dramaturg. Je autorom mnohých dokumentov z hudobného prostredia - hudobný dokument Originální pražský synkopický orchestr (1990). Ďalej je autorom televízneho dokumentu Mezzosoprano Magdalena Kožená (1995), dokumentárneho filmu Perla baroka o zámockom barokovom divadle v Českom Krumlove ai. Za pozornosť stojí celovečerný portrét veľkého herca *Zdravý nemocný Vlastimilený Brodský * (1999), ku ktorému Havelka napísal scenár aj ho režíroval.

V roku 2014 dosiahol Havelka medzinárodne uznanie za režijnú prácu pri sfilmovaní opery Orfeo ed Euridice od Ch. W. Glucka v Zámockom divadle v Českom Krumlove a v interiéroch tamojšieho zámku.

Divadelnej réžii sa Ondřej Havelka venuje od roku 1988. Od muzikálových počiatkov v Štúdiu Ypsilon či Hudobnom divadle Karlín sa dostal až do Národných divadiel v Prahe, Brne a Ostrave. Naštudoval napríklad operu Martina Smolku a Jaroslava Duška Nagano (2004).

Po svojom otcovi, hudobnom skladateľovi Svätoplukovi Havelkovi, zdedil lásku k hudbe. V rokoch 1976 až 1995 vystupoval ako frontman Originálneho Pražského Synkopického Orchestra. Po odchode z neho si založil vlastnú jazz-band Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, s ktorými pôsobí dodnes.

Filmografia

  • Hastrman
    2018

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít