Fotografia nie je k dispozícii.

Petr Horký (Česko)

Petr Horký vyštudoval žurnalistiku v Prahe, potom sa presťahoval do Londýna, kde získal diplom v foto-žurnalistike. Žil v Berlíne, potom opäť v Prahe, kde pracoval ako novinár. Strávil rok ako blogger na cestách po Ázii. Keď sa vrátil, dostal prácu v ekonomickom týždenníku a mohol sa tak dôslednejšie venovať témam, o ktorých písal. Jedna z nich ho zaviedla do Ruska, kde sa dostal k námetu o továrni Avtovaz. Kľúčovú úlohu pre jeho dokumentárny film Švéd v žigulíku zohralo stretnutie s fotografom a kameramanom Milanom Burešom. Petr Horký píše pre týždenník Respekt.

Filmografia

  • Švéd v žigulíku / The Russian Job
    2017

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít