Fotografia nie je k dispozícii.

Mark Ther (Česko)

Mark Ther je popredný český vizuálny umelec a režisér krátkych formátov. V roku 2011 dostal Cenu Jindřicha Chalupeckého za krátky film Das wandernde Sternlein. Vo svojej tvorbe sa dlhodobo venuje často zabudnutým príbehom česko-nemeckého spolužitia, tematizuje camp a queer estetiku a často sa pohybuje na hranici fiktívneho dokumentu. Jeho filmy obsahujú jazyk hudobných videí, rovnako ako naratívne konvencie hraného filmu a osobnej reportáže. Zároveň poskytujú komické odľahčenie dôležitých sociálnych otázok. Svoju tvorbu často predstavuje na zahraničných prehliadkach a filmových festivaloch, napr. v Berlíne, New Yorku alebo na MFF v Rotterdame. Dlhodobo sa tiež venuje vývoju svojho celovečerného debutu Krásný zpěv.

Filmografia

 • Mitsu
  2018
 • Enkel
  2012
 • Das Wandernde Sternlein
  2011
 • Pflaumen
  2011

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít