Fotografia nie je k dispozícii.

Martin Smatana (Slovensko)

Martin Smatana (1991) je absolventom katedry animácie na FAMU v Prahe a Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Počas štúdia absolvoval pracovnú stáž v štúdiu bábkového filmu NUKUFILM v estónskom Tallinne. Pracoval ako lektor animácie vo výtvarnom ateliéri Ladon v Bratislave a ako lektor animácie na workshopoch v medzinárodnom dome umenia pre deti BIBIANA. V roku 2015 uviedol svoj debutový bábkový film Rosso Papavero, ktorý mal premiéru na Berlinale a získal 17 medzinárodných ocenení.

Filmografia

  • Šarkan
    2019
  • Rosso Papavero
    2015

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít