Fotografia nie je k dispozícii.

Johana Ožvold (Česko)

Johana Ožvold (predtým Švarcová) vyštudovala filmovú réžiu na FAMU v roku 2016. Pracuje ako kurátorka v Národnom filmovom archíve. V divadle sa objavuje ako herečka, improvizátorka, hudobníčka a režisérka.

V roku 2016 získala Osobitnú cenu poroty za krátky film Proces na slovenskom Febiofeste a Ceny za najlepší film a réžiu na FAMUFEST za film Čierna torta. Od roku 2015 pracovala na svojej debutovej celovečernej dokumentárnej snímke The Sound is Innocent.

Filmografia

 • The Sound Is Innocent
  2019
 • Černý dort
  2016
 • Proces
  2015
 • Cizí příbuzní
  2015
 • Ahoj, mám se dobře
  2013

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít