Jitka Rudolfová

Jitka Rudolfová

Narodila sa v roku 1979 v Jablonci nad Nisou, kde vyštudovala gymnázium. Po štúdiách na Vyššej odbornej škole filmovej v Písku vyštudovala hranú réžiu na pražskej FAMU pod vedením Věry Chytilovej. Vďaka ponuke produkčnej spoločnosti Negativ mohla svoju myšlienku na absolventský film rozvinúť na ploche celovečerného projektu, horkej komédie Zoufalci. Už od počiatku štúdií získavali jej filmy najrôznejšie ocenenia: Mäso na tanieri (2004), Lucie už je v posteli (2005), Svätyňa (2005), Marta a Berta 26 (2006). Počas štúdií dostala Rudolfová príležitosť zúčastniť sa na nakrúcaní filmov starších kolegov (filmy o filmoch Hezké chvilky bez záruky Věry Chytilovej, Venkovský učitel Bohdana Slámy a Děti noci Michaely Pavlátovej). Jej druhý celovečerný film Rozkoš bol nominovaný na Českého leva za najlepší film, scenár a réžiu a na Ceny českej filmovej kritiky okrem iného za réžiu a scenár. Jej zatiaľ posledným filmom je Život pre samoukov (2023).

Filmografia

 • Život pre samoukov
  2023
 • Hodinářův učeň
  2019
 • Rozkoš
  2013
 • Zoufalci
  2009
 • Nejlepší playbacková zpěvačka na světě
  2008
 • Marta a Berta 26
  2006
 • Svatyně
  2005

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít