Julius Ševčík

Julius Ševčík (Česko)

Julius Ševčík (1978, Praha) navštevoval počas rokov 1997–98 New York Film Academy, kde nakrúcal krátke filmy. Od roku 1999 študoval réžiu na FAMU, magisterský stupeň absolvoval v roku 2005. Jeho študentský film 51 kHz bol ocenený na zahraničných festivaloch (Clermont–Ferrand, Rio de Janeiro, Rím ai.). Ďalej nakrúcal krátke filmy, hudobné klipy a reklamné spoty. V roku 2008 sa podieľal na programe TV Nova Cinema Hvězdný reportér. V celovečernej hranej tvorbe debutoval v roku 2004 absolventským snímkom Restart. V tvorbe sa zameriava predovšetkým na sugestívne zachytenie dobovej atmosféry a na špičkové skĺbenie všetkých zložiek filmového diela. Bol českým zástupcom v bruselskej Europe Showcase. Jeho životopisný snímek Masaryk bol nominovaný v štrnástich kategóriách na Českého leva a získal dvanásť týchto ocenení, vrátane Českých levov za film, réžiu a scenár. Julius Ševčík žije striedavo v Prahe a v Los Angeles. (Filmový přehled)

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít