Julius Ševčík (Česko)

Julius Ševčík (1978, Praha) navštevoval počas rokov 1997–98 New York Film Academy, kde nakrúcal krátke filmy. Od roku 1999 študoval réžiu na FAMU, magisterský stupeň absolvoval v roku 2005. Jeho študentský film 51 kHz bol ocenený na zahraničných festivaloch (Clermont–Ferrand, Rio de Janeiro, Rím ai.). Ďalej nakrúcal krátke filmy, hudobné klipy a reklamné spoty. V roku 2008 sa podieľal na programe TV Nova Cinema Hvězdný reportér. V celovečernej hranej tvorbe debutoval v roku 2004 absolventským snímkom Restart. V tvorbe sa zameriava predovšetkým na sugestívne zachytenie dobovej atmosféry a na špičkové skĺbenie všetkých zložiek filmového diela. Bol českým zástupcom v bruselskej Europe Showcase. Jeho životopisný snímek Masaryk bol nominovaný v štrnástich kategóriách na Českého leva a získal dvanásť týchto ocenení, vrátane Českých levov za film, réžiu a scenár. Julius Ševčík žije striedavo v Prahe a v Los Angeles. (Filmový přehled)

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít