Fotografia nie je k dispozícii.

Václav Marhoul (Česko)

Václav Marhoul je absolventom FAMU, odbor produkcia, postupne pracoval pre Českú televíziu, Krátky film. Vo Filmovom Štúdiu AB Barrandov začínal ako asistent produkcie, neskôr, v rokoch 1990–1997, sa stal jeho generálnym riaditeľom. V roku 1997 založil vlastnú spoločnosť Silver Screen s.r.o., ktorej náplňou je predovšetkým výroba celovečerných filmov a organizovanie akcií v oblasti divadla a výtvarného umenia.

V roku 2019 sa podieľal na filme Pomaľované vtáča v úlohe scenáristu, producenta a režiséra. Jeho predchádzajúce filmy Mazaný Filip (2003) a predovšetkým Tobruk (2008) získali mnoho domácich i medzinárodných cien, vrátane Českých levov. Produkčne se podieľal na snímkach Pražská pětka (1988) a Kouř (1991), ako producent tiež na filme Postel (1998).

Foto: Tomáš Nosil

Filmografia

  • Pomaľované vtáča
    2019
  • Tobruk
    2008
  • Mazaný Filip
    2003

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít