Jiří Havelka

Jiří Havelka (Česko)

Jiří Havelka je známy český divadelný režisér a moderátor, ktorý si ako herec občas odskočí aj do filmu či seriálu (Až po uši, Som mama). Je zakladajúcou osobnosťou televíznej stanice Óčko. Pôsobí tiež ako autor divadla Vosto5 založeného na improvizácii (napr. akrobaticko-bojovo-pohybová inscenácia Pérák, Proton, Na jméně nezáleží * či *Společenstvo vlastníků) a organizuje Festival Cute dramatiky. Vyštudoval pražskú DAMU - obor réžie na Katedre alternatívneho a bábkového divadla. Už počas štúdií hral a režíroval v pražskej Ypsilonke a v ďalších divadlách, napr. v Dejvickom divadle. V roku 2007 získal Cenu Alfréda Radoka ako talent roku. Ako herec sa objavil vo viacerých filmoch, napr. v tragikomédiách Zúfalci (2009) a Teória tigra (2016), Mars (2018) či Pražské orgie (2019), v komédii Po čom muži túžia (2018). Vlastníci sú jeho dlhometrážnym filmovým debutom, pod ktorým sa podpísal ako scenárista a režisér.

Filmografia

  • Mimořádná událost
    2022
  • Vlastníci
    2019
  • Konkurz
    2011

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít