Fotografia nie je k dispozícii.

Jennifer Peedom (Austrália)

Jennifer Peedomová je austrálska režisérka známa svojimi pôsobivými portrétami hrdinov ocitajúcich sa v extrémnych podmienkach. Bola nominovaná na cenu BAFTA a jej snímky boli uvedené na významných svetových festivaloch (IDFA Amsterdam, Sheffield, Toronto, Londýn a i.). Jej kritikou oceňovaná snímka Šerpa je dokumentárnou rekonštrukciou jedného výstupu na Mount Everest, počas ktorého pod lavínou zomrelo šestnásť nepálskych šerpov najatých zahraničnými horolezcami. Film sa stal tretím najúspešnejším austrálskym dokumentom histórie. Nielen na neblahé dôsledky komercionalizácie horolezectva sa zameriava aj v dokumentárnej symfónii Hora, inšpirovanej knihou britského spisovateľa Roberta Macfarlanea Mountains of the Mind, ktorá podrobne mapuje dejiny komplikovaného vzťahu človeka a hôr.

Filmografia

 • Mountain Quest
  2018
 • Hora
  2017
 • Šerpa
  2015
 • Solo
  2008
 • Miracle on Everest
  2008

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít