Peter Bebjak

Peter Bebjak (Slovensko)

Peter Bebjak (1970, Partizánske) – režisér, producent, herec. Na VŠMU v Bratislave absolvoval odbory herectvo a filmová a televízna réžia. Už počas štúdií nakrúcal krátke filmy, za snímku Štefan získal viacero ocenení. V roku 2007 nakrútil krátky tanečný film Darkroom a v roku 2010 viackrát ocenený krátky tanečný film Voices. Venuje sa aj televíznej tvorbe na Slovensku i v Čechách, režíroval úspešný dokumentárny seriál Najväčšie kriminálne prípady Slovenska, hrané seriály Mesto tieňov, Kriminálka Anděl, Odsúdené, Dr. Ludsky, Za sklom a ďalšie, za minisériu Spravedlnost a "Herec" získal ceny Český lev. V roku 2011 nakrútil svoj celovečerný hraný debut Marhuľový ostrov, ktorý nasledovali žánrové filmy: horor Zlo a oceňovaná urbánna dráma Čistič *. Herecky sa naposledy predstavil vo filme Jana Hřebejka *Učiteľka (2016). Režíroval oceňovaný krimi thriller Čiara, mysteriózny film Trhlina a drámu Správa o úteku slovenských Židov, Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, z koncentračného tábora v Osvienčime, ktorých správa o jeho fungovaní a zachránila 200 000 maďarských Židov.

Filmografia

 • Tieňohra
  2022
 • Správa
  2020
 • Trhlina
  2019
 • Čiara
  2017
 • Čistič
  2015
 • Zlo
  2012
 • Marhuľový ostrov
  2011
 • Štefan
  1998

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít