Fotografia nie je k dispozícii.

Maroš Šlapeta (Slovensko)

Maroš Šlapeta študoval architektúru na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, neskôr absolvoval štúdium strihu na Vysokej škole múzických umení, kde od roku 2004 tento odbor aj vyučuje. Spolupracoval s Jarom Vojtekom na jeho dlhometrážnych dokumentoch My zdes (2005), Hranica (2009) a Deti (2014), vo filmografii má napríklad dokumentárne snímky Ilja (Ivan Ostrochovský, 2010), Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom (réžia: Patrik Lančarič, 2014) či hrané filmy Viditeľný svet (réžia: Peter Krištúfek, 2011), Až do mesta Aš (réžia: Iveta Grófová, 2012), Ďakujem, dobre (réžia: Mátyás Prikler, 2013). Pôsobí aj ako dramaturg a producent. Snímka Dežo Ursiny 70 je jeho režijným debutom.


foto: Boris Németh

Filmografia

  • Dežo Ursiny 70
    2018

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít