Fotografia nie je k dispozícii.

Mária Rumanová (Slovensko)

Mária Rumanová (1989 – 2019) patrila medzi najväčšie talenty najmladšej generácie slovenských dokumentaristov. Po ukončení štúdia krátko-metrážnym absolventským filmom Proti Srsti sa rozhodla pokračovať v natáčaní s jeho protagonistami ďalšie dva roky. Výsledkom je jej debutový stredometrážny dokument Hotel Úsvit, s ktorým sa presadila na festivale v Amsterdame. Pracovala aj v RTVS na magazíne Umenie a spolupracovala so Slovenským národným divadlom.

Silnou stránkou jej autorského rukopisu bola jemnosť, s ktorou dokázala pozoruhodným spôsobom zachytiť realitu, s citom pre balansovanie na hrane dokumentu a hraného filmu.


Foto – Miro Nôta

Filmografia

  • Hotel Úsvit
    2016
  • Proti srsti
    2014
  • Bezmocná hŕstka
    2012

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít