Fotografia nie je k dispozícii.

Ana Nedeljković (Srbsko)

Ana Nedeljković (1978) vyštudovala maľbu na Fakulte výtvarného umenia Umeleckej univerzity v Belehrade, kde v roku 2012 získala doktorát. Venuje sa kresbe, inštalácii a animovanému filmu. Okrem toho prednáša o umení. Nikola Majdak mladší sa narodil v Slovinsku v roku 1972. Na Fakulte múzických umení v Belehrade získal titul MFA v odbore kameramanská tvorba. Ostatných 20 rokov sa živí ako kameraman na voľnej nohe, animátor, režisér a prednášajúci. Spolu v roku 2013 vytvorili film Rabitland, ktorý na medzinárodných festivaloch získal mnohé ocenenia (Crystal Bear na 63. Berlinale, Špecialne uznanie poroty na 19. IFF Sarajevo a Cenu Arte na festivale Premiers Plans).

Filmografia

  • Untravel (v spolupráci s režisérom Nikolom Majdakom Jr.)
    2018
  • Rabbitland ( v spolupráci s režisérom Nikolom Majdakom Jr.)
    2013

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít