Fotografia nie je k dispozícii.

Lenka Moravčíková- Chovanec (Slovensko)

Lenka Moravčíková-Chovanec vyštudovala réžiu dokumentárnej tvorby na VŠMU v Bratislave. Za absolventský film Listy prezidentovi získala v roku 2000 Cenu Literárneho fondu SR. Režírovala a podieľala sa na tvorbe dokumentov z cyklov Radosť zo života, Najväčšie tragédie Slovenska, GEN, Prvá, Slovenské kino či Biele vrany a hrdinovia medzi nami - kde je autorkou časti o slovenskom zdravotníctve: Zdravie za milión . Nakrúca aj publicistické relácie pre STV a reality show pre TV Markíza.

Foto: Tomáš Benedikovič

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít