Marek Slobodník (Slovensko)

Marek Slobodník je slovenský cestovateľ, dobrodruh a milovník motoriek. Svoju prvú cestovateľskú expedíciu absolvoval v roku 2010 k Aralskému jazeru v Kazachstane a napriek veľmi slabému výstupu a takmer žiadnym video-záznamom sa mu podarilo vytvoriť krátky 13 minútový amatérsky film Veľká cesta malých strojov, ktorý v roku 2011 získal cenu Najlepší slovenský motorkársky film.

Následne sa stal Marek súčasťou populárneho českého žltého cirkusu a niekoľko rokov sa zúčastňoval na expedíciách Dana Příbáňa, z ktorých vznikli filmy Trabantom až na koniec sveta (2014), Trabantom do posledného dychu (2016) a Trabantem tam a zase zpátky (2019).

Jeho prvý celovečerný road movie film Afrika na pionieri (2019) bol uvedený aj v kinách a vznikol v roku 2017 na jeho 5-mesačnej výprave, počas ktorej prešiel s partiou štyroch kamarátov naprieč Afrikou opäť na svojom obľúbenom netradičnom dopravnom prostriedku – na motorke Jawa Pionier.

Filmografia

  • Afrika na pionieri
    2019
  • Veľká cesta malých strojov
    2011

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít