Fotografia nie je k dispozícii.

Ivana Laučíková (Slovensko)

Ivana Laučíková (rod. Zajacová) je producentka a režisérka animovaných filmov, pochádza z Partizánskeho. Absolvovala animovanú tvorbu na FTF VŠMU v Bratislave, neskôr na tejto katedre pôsobí ako pedagogička. V roku 2006 založila produkčnú spoločnosť feel me film, ktorá sa orientuje na výrobu krátkych autorských animovaných filmov. Prvým z nich bol film Štyri (2007, r. Ivana Šebestová – Slnko v sieti za najlepší animovaný film). Nasledovali Posledný autobus (r. Martin Snopek, Ivana Laučíková, 2011, Grand Prix Festival of Animated Film Stuttgart, Grand Prix Tampere Film Festival, Grand Prix Message to Man St. Petersburg, Grand Prix Animateka Ljubljana, Golden Horse Filmfest Dresden, Prix du Jeuness ISFF Clermont-Ferrand a i.), Sneh (r. Ivana Šebestová, 2013 – Slnko v sieti za najlepší animovaný film), či Fongopolis (r. Joanna Kożuch, 2014 – Slnko v sieti za najlepší animovaný film). Ako animátorka sa podieľala na mnohých projektoch svojich kolegov a kolegýň a stvárnila i hlavnú úlohu v bakalárskom filme Borisa Šimu Dnes mám prvé randevú (2008). V roku 2010 sa stala zakladateľkou a šéfredaktorkou časopisu o animovanom filme Homo Felix, ktorý vychádzal do roku 2014. V roku 2009 získala Cenu Zentivy pre mladého slovenského audiovizuálneho tvorcu do 35 rokov za jej mimoriadny tvorivý a producentský vklad do animovaných filmov Nazdravíčko! a Štyri s prihliadnutím na výnimočný osobnostný vklad v rámci celkového rozvoja, výchovy a propagácie súčasnej slovenskej animovanej tvorby.

Filmografia

 • Milosť
  2022
 • Posledný autobus
  2011
 • Nazdravíčko
  2005
 • Vedieť
  2000

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít