Fotografia nie je k dispozícii.

William Oldroyd (Spojené kráľovstvo)

Vyrastal v Guildforde v anglickom grófstve Surrey. Vyštudoval teológiu na Durnhamskej univerzite (2002), ale začal sa zaujímať o divadlo. Absolvoval magisterský program divadelnej réžie na londýnskej Kráľovskej akadémii dramatického umenia (RADA). Začínal na javisku ako asistent, no rýchlo sa vypracoval na režiséra. Na domovskej scéne londýnskeho Young Vicu inscenoval väčšinou modernú klasiku. Praktické filmové skúsenosti získal ako režisér krátkych snímok, z ktorých najznámejšia - Best, bola uvedený v súťaži na MFF Sundance. V celovečernej tvorbe debutoval vyzretou adaptáciou novely Nikolaja Leskova Lady Macbeth (Cena FIPRESCI na MFF v San Sebastiane, Hlavná cena na MFF v Solúne a ďalšie), ktorej dej preniesol z cárskeho Ruska na anglický vidiek.

Filmografia

  • Lady Macbeth
    2016
  • Best (krátky)
    2014

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít