Eliška Cílková

Eliška Cílková (Česko)

Eliška Cílková (1987) je česká hudobná skladateľka a dokumentaristka. Komponovanie vážnej hudby študovala v Čechách i v zahraničí. V roku 2016 získala cenu Czech Press Photo za krátkometrážny film Od detailu k celku. Na MFDF Ji.hlava sa prezentovala filmy Dare nativitatis (2017) a Moderní Jánošík (2017). Za Pripyat piano (2019) získala v roku 2019 v krátkometrážnej kategórii cenu Silver Eye za najlepší stredo a východoeurópsky dokument. Film mal svetovú premiéru na prestížnom festivale Visions du Reel. Vo svojej tvorbe sa venuje obom odborom.

Filmografia

 • Pripyat Piano
  2019
 • Dare nativitatis
  2017
 • Moderní Jánošík
  2017
 • Od detailu k celku
  2016

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít