Tomáš Hlaváček

Tomáš Hlaváček (Česko)

Tomáš Hlaváček (1988) po štúdiu filozofie a mediálnych štúdií na brnenskej Masarykovej univerzite študoval dokumentaristiku na FAMU. Vo svojej tvorbe sa kriticky zamýšľa nad sociálno-kultúrnymi i politickými otázkami súčasnosti. Je spolurežisérom filmu Keď máš prácu, máš všetko (2016) a režisérom ďalších štyroch dokumentov. Jeho film Bývať proti všetkým získal Zvláštne uznanie Ceny A.N. Stankoviča za rok 2022.

Filmografia

 • Bývať proti všetkým
  2021
 • Jsme epicentry zemětřesení
  2020
 • Stadion
  2018
 • Když máš práci, máš všechno
  2016

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít