Fotografia nie je k dispozícii.

Markéta Kubátová Smolíková (Česko)

Markéta Kubátová Smolíková sa narodila v roku 1977. V rokoch 1995-2000 študovala na pražskej FAMU, ktorú ukončila magisterským 2D kresleným filmom Trojská válka. Po skončení školy sa ako animátorka podieľala na mnohých televíznych i filmových projektoch, najviac spolupracovala s režisérom Pavlom Koutským. Jama je jej prvým samostatným autorským projektom. V súčasnosti animuje na projekte Michaely Pavlátovej Moje slunce Maad a venuje sa príprave svojich ďalších projektov. Je tiež autorkou komiksu pre mládež Egypťan (2010).

Filmografia

  • Jama
    2020

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít