Fotografia nie je k dispozícii.

Lulu Wang (Čína)

Lulu Wang je pôvodne klaviristka, ktorá sa stala filmárkou. Narodila sa v Pekingu, vyrastala v Miami a študovala v Bostone. Časopis Variety ju uviedol medzi desiatimi režisérmi, ktoré stojí za to sledovať v roku 2019. V roku 2014 debutovala snímkou ​​Posthumous, zaoberajúcou sa témou imigrantov. Druhý celovečerný film Malá lož získal Cenu divákov na MFF v Sundance a Zlatý glóbus za Najlepšiu herečku v hlavnej úlohe.

Filmografia

  • Malá lož
    2019
  • Touch (krátky film)
    2015
  • Posthumous
    2014

Portál DAFilms.sk je výsledkom tvorivej spolupráce siedmich významných európskych festivalov dokumentárneho filmu združených pod Doc Alliance. Našim cieľom je posúvať hranice dokumentárneho filmu, propagovať jeho rozmanitosť a podporovať kvalitné autorské filmy.

Členovia Doc Alliance

Chcete byť pravidelne informovaní o našom filmovom programe?

Odoslaním registrácie k Newsletteru súhlasím so zasielaním obchodných oznámení elektronickými prostriedkami a súvisiacim spracovaním osobných údajov na účely zasielania newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrdzujem, že som si prečítal(a) Zásady spracovania osobných údajov, textu rozumiem a súhlasím s ním, pričom beriem na vedomie práva tu uvedené, najmä právo na námietky proti realizácií priameho marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít